Obecnie dwie osoby z gminy Włoszakowice są zakażone koronawirusem - obie wymagają hospitalizacji, poza tym znacząco zmniejszyła się liczba osób przebywających w kwarantannie.

16 lipca 2020 roku informowaliśmy o nowym zakażeniu z terenu gminy Włoszakowice - kobiecie w wieku 52 lat, która została przebadana w związku z wykryciem ogniska Covid-19 we wschowskim szpitalu. Zakażona wówczas nie miała objawów, dlatego przebywała w izolacji domowej. Ostatnio jednak wystąpiła u niej gorączka, kaszel oraz duszności - objawy typowe dla koronawirusa. Z tego powodu w piątek została przetransportowana do szpitala zakaźnego w Poznaniu.

Dziś (3.08.2020 r.) Starostwo Powiatowe w Lesznie poinformowało o nowym zakażeniu w gminie Włoszakowice. Jak się dowiedzieliśmy - chodzi o kobietę w wieku 63 lat, która została ujęta w sobotnim raporcie WUW w Poznaniu. Kobieta również wymaga hospitalizacji, przebywa w Wyspecjalizowanym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. 

Aktualne dane (na dzień 3.08.2020 r.) dla terenu gminy Włoszakowice:

Liczba osób zakażonych (w sumie) - 7 (+1),

Liczba osób zakażonych (aktualnie) - 2 (+1),

Liczba zgonów - 1,

Liczba ozdrowieńców - 4,

Liczba osób w kwarantannie - 6 (-22),

Liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym - 0(-2),

Liczba osób hospitalizowanych - 0.

Sytuacja w gminie pozostaje stabilna, postaramy się przekazywać aktualne dane raz w tygodniu.

Zaktualizowane dane pojawiły się również w naszej zakładce Koronawirus oraz na wykresach w zakładce - Statystyki związane z koronawirusem na wykresach.