Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce niestety nie poprawia się. Dziś pobity został kolejny już rekord w dobowej liczbie zakażeń, mamy również nowe zakażenie w naszym regionie.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie w ciągu doby odnotowano aż 726 nowych przypadków zakażeń koronawirusem (w sumie to już 49 515 osób), kolejnych 18 osób zmarło (w sumie 1 774) a 321 wyzdrowiało (w sumie 35 642). Najgorsza sytuacja jest obecnie w województwie śląskim (+137), małopolskim (+118), mazowieckim (+107) oraz wielkopolskim (+89). 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu po komunikacie MZ poinformował, iż wśród dzisiejszych nowych zakażeń jest jedna osoba z Leszna/powiatu leszczyńskiego. To kobieta w wieku 55 lat. Jej stan jest dobry, dlatego nie wymaga hospitalizacji i przebywa w izolacji domowej. 

Dziś również odbyła się konferencja prasowa Ministerstwo Zdrowia na której poinformowano, iż resort wkrótce wprowadzi obostrzenia - nie będą jednak one ogólnopolskie a skierowane dla konkretnych powiatów. Dwa razy w tygodniu ma być przedstawiana mapa, na której naniesione zostaną granice powiatów w różnych kolorach - zielonym, żółtym i czerwonym. Powiatów zielonych nowe obostrzenia nie będą dotyczyć, w żółtych zostaną wprowadzone "łagodne" ograniczenia, natomiast w czerwonych ograniczenia będą największe - ograniczenie liczby osób na weselach, w restauracjach, kinach, siłowniach itd. W pierwszej kolejności 9 powiatów ma zostać objętych strefą czerwoną a 10 strefą żółtą.