Niestety, napłynęły do nas smutne informacje - zmarła druga osoba z gminy Włoszakowice u której stwierdzono koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia w dzisiejszym komunikacie poinformowało o 597 nowy przypadkach koronawirusa w Polsce, z czego 42 osoby to mieszkańcy Wielkopolski. Za komunikatem MZ, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował, iż wśród tych 42 osób jest aż 5 nowych przypadków w Lesznie/powiecie leszczyńskim. 

Zakażeni w naszym regionie to dwoje ratowników medycznych ze szpitala w Lesznie (37 i 43 lata), którzy zakazili się od innego leszczyńskiego medyka, który z kolei najprawdopodobniej zakaził się od pacjenta w szpitalu w Kościanie. Kolejne 3 osoby to członkowie rodziny, którzy zakazili się podczas chrzcin pod Poznaniem - kobieta w wieku 68 lat oraz dwaj mężczyźni w wieku 41 i 72 lat. Wszystkie pięć osób na tą chwilę nie wymagają hospitalizacji - przebywają w izolacji domowej.

Starostwo Powiatowe w Lesznie z kolei przekazało nam aktualne dane dotyczące gminy Włoszakowice - niestety w naszej gminie zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To kobieta, SPROSTOWANIE: Nie kobieta a mężczyzna, który był pensjonariuszem DPS w Kochłowach koło Ostrzeszowa. Zmarł w lipcu, jednak sanepid poinformował o tym przypadku z dużym opóźnieniem - w sierpniu. Poza tym, inna kobieta nadal pozostaje zakażona. Poniżej aktualne dane dotyczące gminy Włoszakowice.

Gmina Włoszakowice (stan na dzień 18.08.2020 r.):

Liczba osób zakażonych (w sumie) - 7,

Liczba osób zakażonych (aktualnie) - 1,

Liczba zgonów - 2,

Liczba ozdrowieńców - 4,

Liczba osób w kwarantannie - 29 (+23),

Liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym - 3 (+3),

Od początku pandemii w gminie Włoszakowice pobrano 41 testów do badania.

Sytuacja w gminie pozostaje stabilna, postaramy się przekazywać aktualne dane raz w tygodniu.

Zaktualizowane dane pojawiły się również w naszej zakładce Koronawirus oraz na wykresach w zakładce - Statystyki związane z koronawirusem na wykresach.