Pierwsza niedziela września upłynęła pod znakiem ostatniej kolejki Ligi Gminnej. Rozgrywki, które rozpoczęły się po złagodzeniu obostrzeń związanych z koronawirusem, w ekspresowym tempie zakończyły się po 3 miesiącach. W tym roku zdecydowano się na rozegranie tylko jednej rundy a do rozgrywek przystąpiło 7 drużyn. Ostatnia kolejka, jako jedyna w tym roku, dostępna była dla publiczności, która zobowiązana była do przestrzegania aktualnych wytycznych sanitarnych.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami ostatniej kolejki oraz podsumowaniem całej ligi.

Jako pierwsi na boisko piłkarskie krzyckiego Orlika wybiegli zawodnicy Orła Dłużyny i Bukówca Górnego. Bukówiec przystąpił do meczu bardzo zmotywowany by wygrać z rywalami. Od początku narzucili swoje tempo i styl nie pozwalając Dłużynie na zbyt wiele. Szybko strzelone bramki ustawiły spotkanie. Zawodnicy z Dłużyny mieli kilka sytuacji, lecz nie zdołali zamienić ich na bramki. Bukówiec zaaplikował rywalom 5 bramek nie tracąc ani jednej. Kolejną bramkę na swoim koncie dopisał Artur Łupicki i wydawałoby się, że pewnie zmierza po koronę Króla Strzelców.

Drugie spotkanie zapowiadało się na szlagier kolejki, gdyż w bezpośrednim spotkaniu zagrały ze sobą zespoły walczące o wicemistrzostwo. Mecz był wyrównany, choć widać było braki kadrowe w zespole Grotniki Team. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po wznowieniu meczu na prowadzenie wyszli zawodnicy z Grotnik. Szogunom z Krzycka Wielkiego udało się wyrównać, lecz ostatnie słowo należało do ich rywali, którzy strzelając kolejną bramkę nie oddali prowadzenia już do końca spotkania.

Na zakończenie Ligi Gminnej zagrały ze sobą zespoły, które nie grały już praktycznie o nic. Paradoksalnie, mecz ten dostarczył najwięcej emocji, choć nie do końca w związku z końcowym wynikiem. Zawodnicy z Jezierzyc Kościelnych nie dali większych szans FC Sądzi pewnie strzelając im aż 11 bramek. Sądzia odpowiedziała dwoma trafieniami autorstwa Tomasza Nabywańca. To co najbardziej zelektryzowało kibiców to pogoń Bartosza Dorozińskiego w klasyfikacji Króla Strzelców za wspomnianym wyżej Arturem Łupickim z Bukówca Górnego. By wygrać, Doroziński musiał strzelić aż 7 bramek, co finalnie mu się udało.

Po ostatnim gwizdku i krótkiej przerwie technicznej, nastąpiła ceremonia zakończenia Ligi Gminnej podczas której Wójt Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, pod którego Patronatem odbywały się rozgrywki ligowe, wręczył drużynom i zawodnikom nagrody, medale i puchary. W ceremonii uczestniczyli także: Leszek Jagodzik prezes TG Sokół we Włoszakowicach oraz Zenon Poloch, Radny Rady Gminy Włoszakowice.

Zwycięzcą Ligi Gminnej w sezonie 2020 zostały Włoszakowice, czym obroniły tytuł mistrzowski. Zawodnicy z największej miejscowości naszej gminy mistrzami zostali już na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek. W nagrodę otrzymali po raz kolejny przechodnią paterę, bona na zakup sprzętu sportowego o wartości 2 000 zł oraz pamiątkowe medale. Ciekawa sytuacja miała miejsce wśród drużyn, które walczyły o lokaty 2-4. Bukówiec Górny, Grotniki Team oraz Szoguny Krzycko Wielkie zgromadziły na swoim koncie po 12 punktów. Z uwagi na fakt, że każda z tych drużyn w bezpośrednich spotkaniach miała na swoim koncie zwycięstwo i porażkę, o kolejności, zgodnie z zapisami regulaminu PZPN, zdecydował bilans bramkowy między zainteresowanymi zespołami. Tutaj najlepszym bilansem mogli poszczycić się zawodnicy Szogunów, którzy strzelili rywalom 5 bramek, tracąc dwie. Następnie Bukówiec Górny z bilansem 3:4 oraz na końcu Grotniki Team z bilansem 2:4. Dlatego wicemistrzem Ligi Gminnej została drużyna Szoguny Krzycko Wielkie, na trzecim miejscu rozgrywki zakończył Bukówiec Górny a tuż poza podium ligę zakończyły Grotniki Team. Piątą lokatę na koniec ligi wywalczyli zawodnicy z Jezierzyc Kościelnych, miejsce niżej uplasował się Orzeł Dłużyna. Stawkę w tym roku zamknęła FC Sądzia. Drużyny z miejsc 2-6 otrzymały puchary i bony do wykorzystania na zakup sprzętu sportowego. FC Sądzia z uwagi na walkower musiała zadowolić się wyłącznie pamiątkowym pucharem.

Tabela końcowa

Następnie wójt wręczył na ręce Laurenzzio Sujeckiego statuetkę Zawodnika Kolejki 4 dla Łukasz Dosza, który był nieobecny. Z kolei Bartosz Doroziński odebrał statuetkę dla Zawodnika 6 kolejki Ligi Gminnej. Chwilę później ten sam zawodnik otrzymał z rąk wójta statuetkę, bon na zakup sprzętu sportowego oraz pamiątkową koszulkę. Były to nagrody za zwycięstwo w klasyfikacji Króla Strzelców. Bartosz Doroziński wyprzedził Artura Łupickiego z Bukówca Górnego strzelając jedną bramkę więcej. Pełna klasyfikacja Króla Strzelców znajduje się poniżej.

Król strzelców - klasyfikacja końcowa

Bon o wartości 500 zł w związku ze zwycięstwem w klasyfikacji Fair Play zdobył zespół Grotniki Team. W całej lidze nie otrzymali ani jednej kary indywidualnej.

Klasyfikacja żółtych kartek

Wójt wręczył także pamiątkowe medale osobom zaangażowanym w organizację ligi:

Sędziom Grzegorzowi Powałowskiemu i Bronisławowi Tkaczowi
Ratownikowi medycznemu Adamowi Lemańskiemu
Współorganizatorowi ligi Grzegorzowi Trojanowskiemu
Animatorowi Oskarowi Grześkowiakowi
Fotografowi Adamowi Marciniakowi

Na zakończenie wójt podziękował zawodnikom za grę w tym szczególnym czasie i jednocześnie zaprosił już na kolejną edycję w roku 2021, która być może odbywać się będzie również na budowanym stadionie lekkoatletycznym we Włoszakowicach. Wójt podziękował również osobom, które przyczyniły się do organizacji ligi, w tym głównemu organizatorowi kierownikowi GOSiR Arkadiuszowi Szymczakowi.

***

Z uwagi na zakończenie Ligi Gminnej 2020, chciałbym podziękować:

Grzegorzowi Trojanowskiemu – za pomoc w organizacji całej ligi i obecność podczas każdej kolejki

Adamowi Lemańskiemu – za zabezpieczenie medyczne naszej ligi

Adamowi Maciniakowi – za relację fotograficzną z każdej kolejki ligi

Grzegorzowi Powałowskiemu i Bronisławowi Tkacz – za profesjonalne sędziowanie każdego spotkania

Oskarowi Grześkowiakowi oraz Krzysztofowi Kaczmarkowi – za pomoc podczas organizacji kolejki oraz kontrolę związaną z wywiązaniem się uczestników z wytycznych sanitarnych

Piłkarzom wszystkich drużyn – za wspaniała grę, dostarczenie wielkich emocji oraz dostosowanie się do zmian związanych z obecna sytuacją

Dziękuję!

Arkadiusz Szymczak, wloszakowice.pl

zdjęcie archiwum wlopi